Nadwozia chłodnicze

Oferowane przez nas zabudowy samochodów dostawczych spełniają wszystkie kryteria o dopuszczeniu do przewozu w nich artykułów spożywczych oraz lekarstw w temperaturze kontrolowanej. Do każdej zabudowy dołączone jest zaświadczenie PZH, na podstawie którego możliwe jest uzyskanie książki sanitarnej pojazdu.

 

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zabudów:

Zabudowa IZOTERMICZNA (do 0°C)

Zabudowa izotermiczna samochodu typu furgon składa się z dwóch warstw izolacyjnych o grubości 50mm. Warstwa pierwsza to wełna mineralna (w profilach zamkniętych oraz panelach karoserii), warstwa druga to płyta polistyrenowa wypełniająca stelaż zabudowy. Termoizolacja przykryta jest płytą maskującą o grubości 5mm, montowaną do solidnego stelaża zabudowy. Płyta maskująca wzmocniona jest żywicą poliestrową z włóknem szklanym (typowe składniki laminatu). Tak wykonana zabudowa wykończona jest dwoma warstwami żelkotu, czyli gęstej żywicy poliestrowej o białym zabarwieniu. Podłoga zabudowy izolowana jest twardą płytą XPS, przykrytą płytą podłogową o grubości 15 do 18mm. Następnie płyta pokrywana jest żywicą poliestrową z włóknem szklanym oraz piaskiem kwarcowym dla zapewnienia grubej warstwy wykończeniowej o właściwościach antypoślizgowych.

Zabudowa CHŁODNICZA (do -10°C lub -20°C)

Zabudowa chłodnicza samochodu typu furgon charakteryzuje się przede wszystkim wykorzystaniem w warstwach izolacyjnych materiałów o najlepszym współczynniku przenikalności ciepła. Ściany, podłoga oraz sufit pojazdu izolowane są płytą XPS o grubości 60 do 100mm oraz pianą PUR. Drzwi tylne pojazdu są dodatkowo pogrubione, izolowane wełną mineralną oraz płytą XPS. Instalowana jest także dodatkowa ościeżnica drzwi tylnych w celu montażu dodatkowej uszczelki. Za drzwiami bocznymi instalowany jest dodatkowy płat drzwiowy o grubości 60mm z uszczelką (na życzenie klienta możliwe jest wykonanie drzwi bocznych takim samym sposobem jak tylnych). Tak wykonana izolacja wraz z odpowiednim agregatem chłodniczym zapewnia możliwość uzyskania temperatury do -20°C wewnątrz zabudowy przy temperaturze zewnętrznej sięgającej +30°C.

Wyposażenie dodatkowe

Do naszych zabudów oferujemy szeroką gammę dodatkowego wyposażenia poprawiającego funkcjonalność estetykę oraz trwałość zabudowy. Wyposażenie dodatkowe pozwala dostosować nasz produkt do indywidualnych wymagań klienta. Na liście dodatkowego wyposażenia znajdują się m.in:

  • dodatkowe oświetlenie przestrzeni ładunkowej,
  • listwy aluminiowe naścienne poprawiające estetykę oraz wytrzymałość ścian na uderzenia np. pojemnikiem z towarem,
  • listwy do systemów mocowania ładunku,
  • prowadnice podłogowe do pojemników załadunkowych,
  • wzmocnione otwory instalacyjne uchwytów gwintowanych na pasy trzymające ładunek,
  • blacha aluminiowa ryflowana na pokrycie podłogi zabudowy,
  • kątowniki przypodłogowe aluminiowe, wzmacniające łączenie podłogi ze ścianami zabudowy,
  • progi podłogowe ze stali nierdzewnej polerowanej,
  • wykończenie zabudowy laminatem gładkim klejonym zamiast żelkotu,

Cena zabudowy uzależniona jest od wielkości samochodu, rodzaju zabudowy oraz wyposażenia dodatkowego. W celu uzyskania wyceny dla Państwa samochodu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon lub wiadomość e-mail. Odpowiadamy bardzo szybko i konkretnie!